Setkání na Viničním vrchu

26. 6. 2024

V uplynulém týdnu se skupině žáků pod vedením vyučujících školy podařilo obnovit a zpřístupnit historicky významné místo v blízkosti školy - Viniční vrch.  Žáci upravili přístupovou cestu a vyhlídkovou plošinu, ve spolupráci s dobrovolníky odstranili náletové a suché dřeviny, vyrobili a instalovali lavičky a vytvořili a umístili informační tabuli s obsahem historie místa. 

Jedná se o unikátní projekt, ve kterém mají žáci možnost měnit k lepšímu své okolí. Zároveň se učí spolupracovat s odborníky a rozšiřovat si své znalosti a dovednosti. 

Slanostního otevření, kdy sami žáci předvedli komentovanou prohlídku se účastnili členové vedení základní školy, místní obyvatelé, vyučující školy, pracovník Územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu a další hosté. 

Poděkování patří pedagogickým pracovníkům Petru Hauznerovi, Kristiánu Brožovi a Františkovi Trostovi. Za finanční příspěvek děkujeme Ústecké komunitní nadaci. 

Prezentace projektu ZDE

 

 

 

 

 

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies