Nejnovější události

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka Školu dnes navštívil Mikuláš v doprovodu hejna andělů a čertů.    Netradiční několikaboj Připravili jsme soutěžní klání pro rodinné týmy složené z našich žáků a jejich rodičů, bývalých absolventů školy a přátel školy. Ve škole se tak sešlo více než 250 lidé, kteří si užili krásné odpoledne.    Netradiční několikaboj Připravili jsme soutěžní klání… Číst dále »Mikulášská nadílka

Beseda s T. Brodem

Beseda s T. Brodem

Beseda s T. Brodem Toman Brod Pod vedením pana učitele Hauznera se skupina našich žáků účastnila besedy s historikem T. Brodem. Životní příběh tohoto člověka může mnohé inspirovat .          

Adaptační aktivity 6. ročníku

Adaptační aktivity 6. ročníku

Adaptační aktivity 6. ročníku Šesťáci absolvovali malý adaptační kurz v prostředí školy a okolí. Účastníci se sešli ve čtvrtek odpoledne ve škole. Na úvod se hráli seznamovací hry.  K večeři si opekli buřty a následoval večerní zábavný kvíz. Žáci pak přespali ve svých kmenových třídách. Ráno se vydali na poznávací vycházku do okolí školy, vyplněnou… Číst dále »Adaptační aktivity 6. ročníku

Raut – snídaně pro žáky

Raut – snídaně pro žáky

Snídaně pro žáky Díky projektu MŠMT ČR jsme připravili pro naše žáky snídani ve formě rautu. Žáci se zdravě nasnídali  a naučili se jak se na rautu správně chovat.

Vysvědčení

Vysvědčení

Vysvědčení Pan učitel Mgr. Rudolf Bitala předal vysvědčení a provedl hodnocení školního roku.  

Poslední zvonění

Poslední zvonění

Poslední zvonění Za zvuku posledního zvonění jsme se rozloučili s našimi deváťáky  

Projektový týden

Projektový týden

Projektový týden V týdnu od 20. 6. do 24. 6. se žáci 6. – 9. tříd neučí dle rozvrhu. Pracují v dílnách. které si vybrali na základě svých zájmů, znalostí a dovedností z nabídky připravené našimi pedagogy.  Přehled dílen a aktivit  

Akademie 2022

Akademie 2022

Akademie 2022 Dne 15. 6. 2022 probíhala v Hraničáři přehlídka hudebních, tanečních a sportovních vystoupení našich žáků a pedagogů.  

Několikaboj

Několikaboj

Netradiční několikaboj Připravili jsme soutěžní klání pro rodinné týmy složené z našich žáků a jejich rodičů, bývalých absolventů školy a přátel školy. Ve škole se tak sešlo více než 250 lidí, kteří si užili krásné odpoledne.   

Ozdravný pobyt v Krkonoších

Ozdravný pobyt v Krkonoších

Žáci se účastnili ozdravného pobytu v Krkonoších. Navštívili atraktivní místa našeho nejvyššího pohoří a zažili nádhernou atmosféru jara na horách. Při společných aktivitách se učili efektivní spolupráci, vzájemné toleranci a smysluplné komunikaci.    

Talent 2022

Talent 2022

Talent 2022 Vyučující uspořádali přehlídku talentovaných žáků školy.

Nocování na Milešovce

Nocování na Milešovce

Nocování na Milešovce Stateční žáci zdolali pod vedením pana učitele Hauznera několik vrcholů Českého Středohoří. Poté přenocovali na vrcholu Milešovky.  

Výuka moderních technologií

Výuka moderních technologií

Výuka moderních technologií Ve snaze podpořit naše žáky ve výuce moderních technologií pozvala paní ředitelka do školy společnost VISC, která provozuje pojízdnou učebnu digitálních technologií.     Více o projektu pojízdné učebny ZDE  Reportáž ČT z naší školy ZDE ( v čase 1:45:00)

První den ve škole

První den ve škole

Aktuality První den ve škole Paní ředitelka spolu s paní PaedDr. Květoslavou Čelišovou přivítala naše prvňáčky. Fotografie ZDE.

Robotika ve škole

Robotika ve škole Naše škola představuje nový způsob vyučování informatiky. Od prvních tříd se žáci učí pomocí hravých programovatelných robotů Ozobot a Blue Bot. Od třetí třídy se seznamují s programovatelnými stavebnicemi. které ovládají pomocí vlastního softwaru  Kromě uvedených pomůcek mohou žáci využívat robotické rameno, virtuální realitu nebo mohou vytvářet výrobky na 3D tiskárně. 

Dar pro žáky

Dar pro žáky

Aktuality Dar pro žáky Děkujeme Nadaci Women for Women Czech a Škoda Auto a její nadaci za podporu našich žáků.  Dar, který přinesl Ježíšek žákům prvních a druhých tříd pomáhá rozvíjet dovednost jízdy na kole. Dále přináší radost z pohybu v přírodě, blízkost rodiny a přátel – a to se nezapomíná. Děkujeme, že jste již… Číst dále »Dar pro žáky

Počítače pro žáky

Počítače pro žáky

Aktuality Počítače pro žáky Ředitelka školy Mgr. Marie Čápová zprostředkovala dar pro naše žáky v podobě 17 kvalitních notebooků. Dar poskytla organizace Woman for Woman, o.p.s. pro žáky. Podrobnosti k projektu Reportáž z předávání

Ozdravný pobyt

Ozdravný pobyt

Aktuality Ozdravný pobyt V týdnu od 4. do 10. října bylo 40 žáků na škole v přírodě v Jizerských horách v obci Souš. Během pobytu hráli žáci celopobytovou hru „Muhu – jdou mu lidé k duhu?“ zaměřenou na ekologická a environmentální témata. Pobyt byl vyplněn hrami a krátkými procházkami po okolí. Previous Next

Poslední kroky našich deváťáků ve škole

Poslední kroky našich deváťáků ve škole

Aktuality Poslední kroky našich deváťáků ve škole Žáci 9. ročníku se naposledy prošli po škole a všichni tak měli příležitost se s nimi rozloučit a popřát jim hodně zdaru v jejich budoucím životě. 

Srdce pro zdravotníky

Srdce pro zdravotníky

Aktuality Srdce pro zdravotníky Naši žáci a pedagogové vytvořili množství srdcí jako poděkování pro zdravotníky za náročnou práci. Do projektu se zapojili tito partneři: ZŠ Vojnovicova, ZŠ AneČky ČeskéZŠ a MŠ v Brné, Dobrovolnické centrum a Lenka Kocmanová Taussigová za Masarykovu nemocnici. Srdce budou postupně vyvěšena v našem městě. Uvedená aktivita byla prezentována v tisku. Článek v tisku ZDE.

Hrajeme se seniory

Hrajeme se seniory

Aktuality Hrajeme se seniory Naši žáci si díky online přenosu zahráli spolu se seniory z DS Orlická a DS Bukov. Na rytmické nástroje doprovodili několik populárních skladeb. 

Počítače pro žáky

Počítače pro žáky

Aktuality Počítače pro žáky Ředitelka školy Mgr. Marie Čápová zprostředkovala dar pro naše žáky v podobě 17 kvalitních notebooků. Dar poskytla organizace Women for Women, o.p.s. pro žáky. Podrobnosti k projektu ZDE. Fotografie z předávání ZDE Reportáž z předávání ZDE

Mikuláš on-line

Mikuláš on-line

Aktuality Mikuláš on-line Mikuláš se svým doprovodem oslovil dnes naše žáky prostřednictvím videohovoru. Za dveřmi tříd pak zanechal sladkou odměnu. Děkujeme spolku Rodiče dětem Vyhlídka za zajištění mikulášské nadílky.

Pomáháme v boji proti koronaviru

Pomáháme v boji proti koronaviru

Aktuality Pomáháme v boji proti koronaviru 3D tiskárnu od Prusa Research 3D printers zapůjčila v minulých dnech naše škola z robotického inkubátoru. Odborníci DDM a ZpDVPP, Ustí nad Labem,p. o. již tiskárnu využívají na výrobu ochranných plastových štítů pro zdravotníky. Jsme rádi, ze můžeme prospět užitečné aktivitě.

Žáci přenocovali na vrcholu Milešovky

Žáci přenocovali na vrcholu Milešovky

Aktuality Žáci přenocovali na vrcholu Milešovky Žáci pod vedením pana učitele Hauznera poznávali krásy Českého Středohoří.

Sbírka pro opuštěná zvířata v útulku

Sbírka pro opuštěná zvířata v útulku

Aktuality Sbírka pro opuštěná zvířata v útulku Ve dnech 1. 12. 2019 až 18. 12. 2019 pořádala naše škola sbírku potřeb pro zvířata v útulku pod názvem Vánoce pro zvířata v útulku určenou Centru pro zvířata v nouzi při ZOO Ústí nad Labem. Žáci, rodiče, zaměstnanci a přátelé školy mohli jejím prostřednictvím projevit soucit s… Číst dále »Sbírka pro opuštěná zvířata v útulku

Vystoupení na Lidickém náměstí

Vystoupení na Lidickém náměstí

Aktuality Vystoupení našich žáků na Lidickém náměstí Pěvecký sbor složený ze žáků naší školy vystoupil na Lidickém náměstí v rámci akce ÚSTECKÉ VÁNOCE. Vystoupení sklidilo zasloužený potlesk zaplněného náměstí.  Ukázky vystoupení ZDE ZDE ZDE ZDE.

Obrana se týká všech

Obrana se týká všech

Aktuality Obrana se týká všech V besedě s příslušníkem Armády ČR si žáci vyjasnili možnosti, kde a jakým způsobem si lze individuálně zvyšovat speciální znalosti a dovednosti ve vztahu k branně bezpečnostní problematice. Seznámili se s rolí Armády ČR a způsoby řešení mimořádných událostí. 

Retro den

Retro den

Aktuality Retro den Dnes jsme si připomněli způsob života lidí v minulosti. Retro oblečení, psaní na stroji, historické artefakty, připomenutí významných osobností a událostí, návštěva muzea-to je výběr aktivit, které žáci se svými vyučujícími dnes realizovali. Kdo si nepamatuje historii, je odsouzen k tomu ji opakovat.

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Aktuality Evropský den jazyků Ve škole jsme se připojili k Evropskému dni jazyků. Ze školního rozhlasu se linuly písně v několika jazycích. Žáci plnili během dne řadu úkolů, ve kterých uplatnili své dosavadní znalosti v anglickém a německém jazyce. Navíc své dovednosti obohatili díky aktivitám Evropského dne jazyků o nové výrazy v jazyce španělském, italském chorvatském, polském, norském,… Číst dále »Evropský den jazyků

Představení robota ve výuce

Představení robota ve výuce

Aktuality Představení robota ve výuce Jsme jediná škola v České republice, která může při vyučování využívat humanoidního robota. Představení tohoto zařízení se zúčastnil místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA, primátor města Ústí nad Labem Mgr. Ing. Petr Nedvědický, rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně doc. RNDr. Martin Balej, Ph.D., ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje,… Číst dále »Představení robota ve výuce

Vítání prvňáčků 

Vítání prvňáčků 

Aktuality Vítání prvňáčků Paní ředitelka Mgr. Marie Čápová přivítala nové žáky v 1. třídách spolu se vzácnými hosty paní poslankyní Ing. Evou Fialovou, vedoucí odboru školství PhDr. Janou Müllerovou PhD. a panem náměstkem primátora Mgr. Tomášem Vlachem.

Botanická exkurze

Botanická exkurze

Aktuality Botanická exkurze Za krásného slunečného počasí zorganizovala Bc. Andrea Révajová botanickou exkurzi v okolí školy zaměřenou na poznávání přírodnin a ochranu životního prostředí. Průvodce a přednášejícím byl pan Miroslav Pida, člen Stráže přírody, botanik a fotograf. 

Pomáháme opuštěným zvířatům

Pomáháme opuštěným zvířatům

Aktuality Pomáháme opuštěným zvířatům Naše škola uspořádala prostřednictvím paní Šárky Šamsové a paní Lenky Valentové sbírku pro opuštěná zvířata v útulku v obci Žim. Žáci z nejpilnějších tříd dostali pěkné odměny, které zajistil Spolek rodičů Vyhlídka.  Fotografie z předávání odměn ZDE a ZDE. Webové stránky útulku Žim ZDE.

Evropa ve škole

Evropa ve škole

Aktuality Stupně vítězů v soutěži Evropa ve škole Skvělého úspěchu dosáhli naši žáci v soutěži Evropa ve škole pod vedením Mgr. Ilony Kadrabové. Svými literárními a výtvarnými pracemi vybojovali přední pozice mezi žáky v celém Ústeckém kraji. Jaroslav Koutník – 3. místo (výtvarná část), Anna Morávková – 3. místo (výtvarná část), 1. místo (literární část),… Číst dále »Evropa ve škole

Úspěch na fotbalovém turnaji

Úspěch na fotbalovém turnaji

Aktuality Úspěch na fotbalovém turnaji Naši žáci vybojovali pod vedení pana učitele Mgr. Jana Maxy 3. místo v okresním kole v minikopané.  

Zařízení pro handicapované žáky

Zařízení pro handicapované žáky

Aktuality Zařízení pro handicapované žáky Na základě žádosti o pomoc při realizaci projektu pro hendikepované žáky s těžkou vadou řeči prvního stupně ZŠ jsme požádali o zařízení, které díky softwaru, zlepší jejich komunikační dovednosti…číst dále

Naši žáci v mateřské škole

Naši žáci v mateřské škole

Aktuality Naši žáci v mateřské škole Žáci z 8. tříd se ve dnech 22. 2. a 25. 2. účastnili projektové výuky v rámci projektu OPVVV Vzděláváme se II. Výzva č.02_18_063 pro Šablony II, MŠMT. Projektový den byl připraven ve spolupráci s MŠ Vyhlídka. Přípravu a následné provedení výuky dětí, zpracovali žáci kompletně sami a to podle témat, která… Číst dále »Naši žáci v mateřské škole

Den s Amosem

Den s Amosem

Aktuality Den s Amosem Děti 1. – 5. ročníku se dnes učily v dílnách, které si předem vybraly z nabídky učitelů. Žáci z různých tříd tak spolupracovali na základě svého zájmu. Řada z nich našla nové kamarády, se kterými se naučili spoustu nových věcí.

Soutěž v anglickém jazyce

Soutěž v anglickém jazyce

Aktuality Vítězství žáka v soutěži v anglickém jazyce David Drábek zvítězil v okresním kole soutěže v anglickém jazyce.

Dramatický kroužek

Dramatický kroužek

Aktuality Vystoupení žáků dramatického kroužku Žáci dramatického kroužku si pod vedením paní Šarky Šamsové připravili vystoupení pro své spolužáky. Fotografie z vystoupení ZDE.   Video ZDE. 

Projektové dny

Projektové dny

Aktuality Projektové dny Nejmenší školáky přivítal svými aktivitami Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem, 4. až 6. ročníky se účastnily programu v Severočeské vědecké knihovně a nejvyšší ročníky měly úžasnou příležitost podívat se na půdu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Žáky základních škol do zapojených organizací doprovázeli mimo jiné studenti pedagogické fakulty. Současně během vzdělávacího… Číst dále »Projektové dny

robotický inkubátor

robotický inkubátor

Aktuality Slavnostní otevření nové učebny – robotického inkubátoru Dne 3. 12. jsme slavnostně otevřeli novou odbornou učebnu – robotický inkubátor. Vzděláváním ve vědě a technice učíme naše žáky získávat sebedůvěru pro schopnost bádat a experimentovat, hledat a nacházet řešení problémů, objevovat jejich souvislosti.  

Dynamická inkluze 

Dynamická inkluze 

Aktuality Dynamická inkluze Ve škole proběhlo pracovní setkání pedagogických pracovníků v rámci projektu Dynamická inkluze. Sdílení zkušeností, prezentace efektivních metod a forem práce přinese další příležitosti ke zkvalitnění vyučování našich žáků. Podrobnosti o projektu ZDE.

Jsme Fakultní základní škola

Jsme Fakultní základní škola

Aktuality Robotika ve škole Z rukou proděkanky PF UJEP Mgr. Zuzany Procházkové, Ph.D. obdržela ředitelka školy Mgr. Marie Čápová dokument potvrzující skutečnost, že máme statut fakultní základní škola Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Znamená to další posun ke zvyšování kvality vzdělávání našich žáků.

Návštěva premiéra

Návštěva premiéra

Aktuality Návštěva premiéra Ing. Andreje Babiše Dnes 25.9.2018 na ZŠ Ústí nad Labem, Neštěmická 787/38 p.o. proběhla informační schůzka s premiérem Andrejem Babišem organizovaná Inovačním centrem Ústeckého kraje. Hlavním tématem schůzky bylo využití novátorských postupů ve vzdělávání na ZŠ, konkrétně principů STAGES (autor: Opher Brayer). Jednání se zúčastnili nejen vyškolení učitelé, kteří nový systém ve výuce využívají, ale také zástupci spolupracující… Číst dále »Návštěva premiéra

Ministr školství Ing. Robert Plaga, Ph.D. navštívil naši školu

Ministr školství Ing. Robert Plaga, Ph.D. navštívil naši školu

Aktuality Ministr školství Ing. Robert Plaga, Ph.D. navštívil naši školu

Den s Amosem – učení v žákovských dílnách

Den s Amosem – učení v žákovských dílnách

Aktuality Den s Amosem – učení v žákovských dílnách

Projektový den – NAŠE FIRMY

Projektový den – NAŠE FIRMY

Aktuality Projektový den – NAŠE FIRMY Žáci si v rámci projektového dne vyzkoušeli řídit firmu a investovat do jejího rozvoje. Dále měli možnost sestavit a programovat robota prostřednictvím počítače. Škola tak připravila další příležitost k rozvoji dovedností učení, komunikace a spolupráce žáků. Video ZDE. Fotografie ZDE.  

Finále soutěže Talent 2018

Finále soutěže Talent 2018

Aktuality Finále soutěže Talent 2018 Finále soutěže Talent 2018 přineslo řadu skvělých vystoupení našich žáků. Děkuji hlavním pořadatelům Mgr. Rudolfu Bitalovi a kolegovi Ivo Malířovi. Děkujeme Spolku rodičů za to, že jsme umělecké výkony našich žáků v soutěži mohli odměnit krásnými cenami. 

Talent 2018

Talent 2018

Aktuality Talent 2018 Škola uspořádala pro žáky soutěžní přehlídku Talent 2018. Děti předvedly zpěv, tanec, pantomimu i hru na kytaru. 

Prezentace efektivních výukových metod

Aktuality Prezentace efektivních výukových metod Naše škola se stala svědkem radostné události. Za účasti zástupců několika desítek firem prezentovali vyučující efektivní metody práce se žáky. Celá akce je výsledkem dlouhodobé spolupráce s panem Opherem Brayerem a aplikací jeho vyučovacích metod.  Tisková reportáž ZDE a ZDE Rozhlasová reportáž z akce ZDE.  

Nové vybavení pro žáky

Nové vybavení pro žáky

Aktuality Nové vybavení pro žáky  Do obou VI. tříd jsme pořídili nové datatprojektory a kompletní počítačové vybavení.  

Nákup in-line bruslí

Aktuality Nákup in-line bruslí Dne 16. 11. 2017 naše škola zakoupila 33 kompletů kolečkových bruslí (kolečkové brusle, helma, chrániče). Po dohodě s naším partnerským spolkem InlineSkating.cz se kolečkové bruslení stane součástí tělesné výchovy na druhém stupni. Výuku bude zajišťovat Akreditovaný instruktor MŠMT Ondřej Thor, který je i trenérem III. třídy.

Noční výšlap na Milešovku

Noční výšlap na Milešovku

Aktuality Noční výšlap na Milešovku Turistický kroužek při naší ZŠ se 3. 11. 2017 opět vydal na dálkový pochod – Noční Milešovku. Oslavil tak netradičně svátek Halloween. 14 turistů ušlo 30 km. Další fotografie z pochodu ZDE.

Halloween ve škole 

Halloween ve škole 

Aktuality Halloween ve škole V pátek 3. 11. se ve škole uskutečnila oslava svátku Halloween. Fotografie z povedeného setkání žáků, rodičů a pedagogických pracovníků ZDE.

Úspěch v házené

Úspěch v házené

Aktuality Úspěch v házené Žáci 3., 4. a 5. tříd na 1. turnaji v miniházené v letošním školním roce úspěšně vstoupili do nové sezóny. V konkurenci několika školních týmů zaznamenali pod vedením trenérů Mgr. Rudy Bitaly a Mgr. Jana Maxy 1 porážku, 1 remízu a 7 vyhraných zápasů.

Naši žáci v parlamentu

Naši žáci v parlamentu

Aktuality Naši žáci v parlamentu Členky žákovského parlamentu Kristýna Marešová, Andrea Klepáčková a Kateřina Badeová  jsou nominovány na listopadové setkání Národního parlamentu dětí a mládeže v Praze. Zde se setkají za účelem výměny zkušeností se zástupci dalších parlamentů z celé České republiky. Součástí setkání bude též exkurze v budově Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky. 

Je nám 30

Je nám 30

Aktuality Je nám 30 V letošním školním roce slavíme 30 let od založení školy. V rámci oslav uvedeného jubilea pořádáme 22. 9. 2017 slavnostní setkání ve škole.

Uhelné safari

Uhelné safari

Aktuality Uhelné safari Ve čtvrtek 21.9. 2017 proběhla exkurze devátých tříd na Uhelné safari do Mostu. Žáci IX. B se vydali do lomu ČSA,  IX. A navštívila lom Vršany. Obě třídy se poté společně setkaly u děkanského kostela v Mostě, kde exkurze pokračovala prohlídkou přesunutého chrámu. Fotografie ZDE.